Gerlinger Lilla
2024. szeptemberétől a Semmelweis Egyetem Mentális Egészségtudományok Doktori Iskola PhD-hallgatója vagyok. Kutatócsoportunkkal a virtuális valóság alapú avatar-terápia hatását vizsgáljuk olyan szkizofrénia spektrum zavarban szenvedő személyek körében, akik akusztikus hallucinációkat (hanghallásokat) tapasztalnak, és célunk, hogy segítsük őket a hallucinációkkal való hatékony megküzdésben.
Egyetemi éveimtől kezdve önkéntesként, majd gyászfeldolgozást segítő terapeutaként 10 éven keresztül segítettem a Bátor Tábor hiánypótló terápiás rekreációs tevékenységét onkológiai beteg gyerekekkel és családjaikkal dolgozva.
Pályám első 8 évében az Országos Onkológiai Intézetben dolgoztam az onkopszichológiai team tagjaként, ahol meghatározó élményt jelentett számomra a daganatos beteg páciensekkel és hozzátartozóikkal folytatott támogató és terápiás munka. Ezzel párhuzamosan magán ellátásban is elkezdtem dolgozni. 2022-től a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán, a Pszichoterápiás Osztályon vagyok terapeuta, ahol kollégáimmal séma-csoportpszichoterápiás keretben dolgozunk.
Alapítása idején, 2019-ben csatlakoztam a Traumaközpont csapatához, és jelenleg ügyvezetőként egyik társigazgatója vagyok, kollégámmal közösen, aki szakmai vezetőként irányít. Elhivatottak vagyunk abban, hogy minél szélesebb körben terjesszük a trauma tudatosságot és segítséget nyújtsunk azoknak, akiknek nem áll módukban magánellátás keretei között gyógyulni.
Ezeken a különböző területeken szerzett tapasztalatok határozzák meg azt, ahogyan traumáról, gyógyulásról és pszichoterápiáról gondolkodom. A traumatikus élmények gyakran nehezen megfogalmazhatóak, hol szinte észrevehetetlenek, hol egészen zsigeriek. A jelenbeli tapasztalatok olykor váratlanul nyitnak kaput a múlt beömlő érzéseinek, amelynek hátterében gyakran jelen van annak az ijesztő élménye is, hogy egyedül maradtunk a bajban. A pszichoterápiában meghatározó számomra a közös nyelv, amelyet együtt alakítunk ki, és amely lehetővé teszi, hogy kapcsolódjunk, együtt reflektáljunk, és az élményeket egy jelentéssel bíró történetbe illesszük.
Gerlinger Lillával kapcsolatos médiamegjelenések:
- Podcast: Kerekasztal-beszélgetés traumáról és terápiáról a PTSD tudatosság napja alkalmából – Kiút a traumából – 1. rész (2020.06.27.)
- Podcast: Trauma-tudatos jóga és segítségnyújtás – Kiút a traumából – 5. rész (2020.10.30.)
- Podcast: Kézenfogva menekülők – Kiút a traumából – 6. rész (2020.11.25.)
- Podcast: A menekültlét és a kínzás traumája – beszélgetés dr. Hárdi Lillával – Kiút a traumából – 8. rész (2021.01.29.)
- Traumáink megszelídítése tánccal: online nyílt óra minden érdeklődő számára (2021.09.27.)
- Traumáink megszelídítése – az alkotás újjáélesztése? – Kiút a traumából- 15. rész (2021.12.02.)
- Traumáink megszelídítése II. – Ki birtokolja a testet? – Kiút a traumából – 16. rész (202201.20.)
- Lénárd Kata díjra jelölték a Traumaközpont két terapeutáját: Gerlinger Lillát és Kepics Zsanettet (2023.02.10.)
Beszélt nyelvek:
Terápia formája:
Rendelő helyszíne:
Korosztály:
Terápia ára:
Jelenleg nem vállal klienseket.